ul. Heleny 22; 30-838 Kraków
601158585
kontakt@strefarodziny.pl

Porozmawiajmy o emocjach

Marek Babik

 
 
 

Porozmawiajmy o emocjach

Warsztaty jednospotkaniowe

Opis

Wiele nieporozumień komunikacyjnych w związkach wynika z barku odpowiedniego identyfikowania i nazywania emocji i potrzeb zarówno własnych jak i rozmówcy. Zamiast powiedzenia o tym co się przeżywa uciekamy się do wypowiedzi ogólnych, w praktyce nic nie znaczących i na dodatek wywołujących irytację u drugiej osoby. Na przykład:
Ona: O Boże! Zaspałam!
On: A nie mówiłem, że trzeba sobie nastawić budzik!
Ona: Ależ to odkrywcze! …

Jak może potoczyć się dalej ta rozmowa?

W wielu przypadkach jest początkiem ostrej wymiany zdań, której finałem są silne nieprzyjemne emocje, trudne przeżycia i raniące zachowania. Jak tego uniknąć? Jak sprawić, aby rozmowy, niezależnie od sytuacji, rozmowy były konstruktywne i pomocne? Na te pytania szukamy odpowiedzi w ramach warsztatów.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi roli emocji w komunikacji. Warsztaty obejmują dwie części. Pierwsza skoncentrowana jest na ćwiczeniu umiejętności rozpoznawania i nazywania własnych emocji i potrzeb. W drugiej części omawiane są kwestie empatii. Uczestnicy mają możliwość ćwiczenia budowania komunikatów empatycznych do różnych sytuacji.

Czas trwania: 4 godz.
Sposób organizacji: Warsztaty mogą być poprowadzone na zamówienie różnych grup zrzeszających małżonków.
Koszt realizacji: do uzgodnienia
Informacje i zamówienia: tel. 601158585; e-mail: kontakt@strefarodziny.pl